14 жовтня в церковному календарі – день пам’яті святої Параскеви Сербської. Народилася вона в місті Епіват, що на березі Мармурового моря в тій самій сім’ї, що й єпископ Мадітос — Епіфаній. Коли померли її батьки, дівчина весь свій спадок віддала біднякам, а сама вирушила до Константинополя, щоб там прийняти чернечий постриг. Згодом вона відправилася до Священної Землі на паломництво, оселилася там в Йорданській долині і провела 2 роки. Там вона і померла.

Що не можна робити в цей день

  • Цього дня забороняється прясти, тому що можна позбутися зору.
  • Не можна сваритися, лихословити та ображати інших.
  • Заборонено вживати алкогольні напої.

Народні прикмети і традиції на 14 жовтня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

Параскеву здавна шанували як покровительку жіночої зимової роботи. В давнину, до християнських часів, день був пов’язаний з богинею Мокоші, яка шанувалася як хранителька жіночих традицій, цілителька, заступниця породіль і вагітних жінок. Дуже важливо було дотримуватися певних традицій. Наприклад, з пшениці нового урожаю варили кашу, яку заправляли свіжою лляною олією. Під час трапези обов’язково дякували Богу за льон та зерно, яке він подарував.

Погода на 14 жовтня

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Завтра, 14 жовтня, в Києві хмарно, без опадів. У Львові хмарна погода, опадів не очікується. У Харкові похмуро, опадів не передбачається. В Одесі ясно, без опадів.

Температура повітря в Києві +15 вдень та +7 вночі. У Львові +14 вдень та +3 вночі. У Харкові +15 вдень та +9 вночі. В Одесі +22 вдень та +13 вночі.