Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, в якій офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, висловивши вдячність ПАРЄ за це важливе рішення.

Зеленський підкреслив, що цей акт є відновленням історичної справедливості та вшануванням пам’яті мільйонів жертв Голодомору. Він також наголосив на важливості цього рішення як чіткого сигналу, що справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Росії є неминучим.

Дмитро Кулеба, глава Міністерства закордонних справ України, висловив свою вдячність ПАРЄ за визнання сталінського Голодомору 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Крім того, він зазначив, що ПАРЄ закликала всі країни-члени Ради Європи та інші парламенти визнати Голодомор геноцидом українського народу.

Це рішення вважається морально, історично та політично правильним вчинком, спрямованим на встановлення справедливості та відзначення пам’яті жертв Голодомору.