13 жовтня в церковному календарі – день пам’яті мучеників Коропа, Папіла, Агафодора і Агафоніки. Всі вони постраждали за свою віру в Христа в III столітті, коли правителем був Декій. Короп був єпископом, а Папіла дияконом. Агафоніка була сестрою Папіла, а Агафодор рабом, який працював на Папіла та Коропа. Коли імператор дізнався, що вони не поклоняються ідолам, то відразу покликав до себе і почав змушувати зректися віри. Однак диякон з єпископом відмовилися.

Прив’язали їх мучителі до коней, змусивши бігти за ними. Агафодор побачив це і поспівчував своїм господарям. Кати це помітили і почали його також піддавати тортурам. Папіла під час допиту зізнався, що лікував місцевих жителів молитвами. Імператор тоді наказав вилікувати хворого, а диякон відповів, що якщо у язичників вийде, то він відмовиться від Христа. Жерці довго чаклували над сліпим, але не змогли нічого зробити. Як тільки до нього підійшов Папіла, почав молитися, сліпив відразу прозрів.

Правитель настільки сильно розізлився, що наказав всіх їх посадити у розпечену піч. Проте вогонь згас і не зашкодив мученикам. Тоді кати стратили їх мечем.

Що не можна робити в цей день

  • Не можна хвалитися своїми досягненнями, бо можна все відразу й втратити.
  • Цього дня не дозволено носити одяг чорного кольору, бо плани можуть зірватися.
  • Не бажано кликати жодну людину в гості, можна нарватися на неприємності.

Народні прикмети і традиції на 13 жовтня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

В народному календарі цього дня обов’язково влаштовували обмивання та посиденьки. Наші предки традиційно йшли в лазню, яку перед цим приводили до ладу. Вірили, що там живе дух, якого називали лазником. Згідно з повір’ями ця істота любила паритися і митися в четвер або після трьох людей, які побували в лазні.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Погода на 13 жовтня

Завтра, 13 жовтня, в Києві сонце буде рідко з’являтися з-за хмар, без опадів. У Львові похмуро, може прояснитися лише ввечері, опадів не очікується. У Харкові хмарна погода, без опадів. В Одесі хмарно з проясненнями, опадів не передбачається.

Температура повітря в Києві +19 вдень та +12 вночі. У Львові +13 вдень та +8 вночі. У Харкові +17 вдень та +10 вночі. В Одесі +23 вдень та +13 вночі.