Прогнозується, що до кінця 2023 року в Україні здорожчає на 5-10% хліб. Очікується підвищення цін на весь хлібний асортимент. У жовтні очікується, що підвищення буде в межах 5%, вважає президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Чому здорожчає хліб

  • За словами Юрія Дученка, “головними проблемами українських пекарів є збереження високих цін на пшеницю 2-го класу, яка використовується для випікання хліба, а також недостатня її кількість на внутрішньому ринку. Наразі вже можна говорити, що до кінця сезону хлібопекарська галузь може недоотримати майже 1 млн тонн пшениці 2-го класу”.
  • На здорожчання хліба і хлібобулочних виробів впливає також підвищення цін на енергоносії та пальне через повернення його оподаткування.
  • Ще одна причина – на сьогодні пекарі отримують низькі зарплати, тому можливість їх підвищення є вкрай важливою для збереження кадрового потенціалу хлібопекарської галузі.