9 жовтня в церковному календарі – день пам’яті апостола Якова Алфієвого. Народився в місті Капернаум (сучасний Ізраїль). Був одним з найближчих учнів Ісуса Христа. Церква припускає, що він був братом апостола Юди Якового, якого ще називали Тадеєм. Існує дуже мало відомостей про життя апостола Якова. Достепенно відомо про велику кількість місіонерських проповідей. Існують церковні перекази, за якими він проповідував на території Юдеї, в Сирії та навіть заснував апостольську катедру в Тель-Батнані (сьогодні місто Суруч в Туреччині), де і помер.

Що не можна робити в цей день

  • Заборонено рубати дерева на дрова.
  • Не можна лихословити, лаятися і лінуватися.
  • Не дозволяється вживати алкогольні напої.

Народні прикмети і традиції на 9 жовтня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

Цього дня наші предки мололи на крупу пшеницю, щоб зварити з неї кашу. До такої страви прийнято було додавати шматок сала. Потім кашою пригощали всіх, кого зустріли 9 жовтня.

Погода на 9 жовтня

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Сьогодні, 9 жовтня, в Києві ясним буде увесь день, без опадів. У Львові сонячно, опадів не передбачається. У Харкові вдень можуть з’явитися хмари, але вони протримаються недовго, без опадів. В Одесі ясно, опадів не очікується.

Температура повітря в Києві +14 вдень та +9 вночі. У Львові +23 вдень та +11 вночі. У Харкові +17 вдень та +9 вночі. В Одесі +22 вдень та +13 вночі.