10 жовтня в церковному календарі – день пам’яті Євлампія і Євлампії. Вони були братом та сестрою, народилися в багатій сім’ї в Никодимії. Євлампій першим прийняв християнство. Коли імператор видав наказ про очищення міста від християн, він лише посміявся і назвав його божевільним. Юнака відразу схопили і привели на суд. Там він показав себе вірним християнином і стійко перетерпів всі тортури.

Сестра Євлампія дізналася про страждання брата і прибігла до суду. Там вона також оголосила себе християнкою, а потім додала, що готова всі муки терпіти разом з братом. Язичники вирішили зварити брата і сестру в котлі та спалити в печі, але вони залишалися неушкодженими. Тоді правитель наказав юнакові відсікти голову, а дівчина сама померла від горя, коли це побачила.

Що не можна робити в цей день

  • Не дозволяється займатися городом і йти до лісу.
  • Не рекомендується робити великі покупки і починати нові справи.
  • Краще не бажати нікому зла і не лихословити.

Народні прикмети і традиції на 10 жовтня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

У водоймах вода вже могла починати замерзати. А ще на небі можна було побачити останні купчасті хмари цього року. Селяни готувалися до суворої зими, тому це був час, сповнений турботами.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Погода на 10 жовтня

Завтра, 10 жовтня, в Києві вдень можуть з’явитися хмари, без опадів. У Львові увесь день ясно, опадів не очікується. У Харкові ясно, хоча вдень можлива невелика хмарність, без опадів. В Одесі ясно, опадів не передбачається.

Температура повітря в Києві +24 вдень та +11 вночі. У Львові +19 вдень та +11 вночі. У Харкові +17 вдень та +8 вночі. В Одесі +23 вдень та +13 вночі.