Російські окупанти завдали терористичного удару по селі Гроза, що в Харківській області. Внаслідок цього загинуло понад 50 людей, які прийшли на поминки за загиблим захисником.

Для прицільного удару ворог використав ракету “Іскандер”. Люди тільки зайшли у кафе-магазин, як пролунав вибух. Заклад харчування не працював, але власниця дозволила провести там поминальний обід. Продюсери “Сніданку з 1+1” зібрали свідчення очевидців та інформацію про жертв теракту РФ.

Під час атаки по Грозі загинув син військового, за яким були поминки

Ексвійськовий Денис Козир хотів перепоховати батька Андрія, який загинув у березні 2022 року під час російського повномасштабного вторгнення. На початок війни обидва чоловіки були у Польщі, але одразу приїхали в Україну та пішли до військкомату у Львові. Звідки вони потрапили на навчання, а згодом і в Попасну. Після трьох днів бойових дій Андрій Козир був смертельно поранений в шию. Через окупацію його рідного села Гроза, чоловіка поховала на військовому кладовищі у Дніпропетровській області.

Син Денис служив до червня 2023 року, поки не звільнився за станом здоров’я. Він оселився у Грозі та одружився.

Після перепоховання Андрія близько 60 людей пішли на поминальний обід до місцевого кафе. Загалом запросили 100 осіб, але дехто не встиг вчасно, або не прийшов через роботу. До кафе прийшли і Денис з дружиною, його дідусь та бабуся, теща. Утім, ціла родин загинула в один день.

Що розповіли жителі Грози про атаку

Чоловік, який родом з Грози, розповів, що в кафе загинули його друзі. У селі ж досі проживають його батьки. За його словами, свідків майже не було. Оскільки всі, хто був на місці удару або неподалік, померли одразу або нині перебувають у важкому стані в лікарні.

Коли росіяни здійснили атаку, то чоловік був вдома за 700 м від вибуху. У кафе загинув і його батько, але все сталося дуже швидко, що він навіть не встиг щось побачити.

Місцевий житель Олександр втратив того дня брата, маму та невістку. Він наголосив, що російські терористи одним ударом знищили пів села.

Тетяна, яка проживає у Грозі, розповіла, що під час удару була вдома та займалася домашніми справами. Внук прибіг і сказав, що немає нічого живого. У її родині зять, дочка та сваха були у кафе, з яких знайшли тільки чоловіка.

Імена і фото загиблих у селі Грозі

Сімейна пара Аліна та Максим загинули на поминках. У них залишилося двоє маленьких діток.

Денис Козир, батька якого перепоховували, загинув разом з дружиною, тещею, бабцею та дідом.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Андрій Козир, за яким відбувалися поминки, – другий справа на світлині. Його син Денис – ліворуч на фото.

Ірина Харбака теж загинула того дня разом з сестрою свого чоловіка Тетяною Харбакою.

Внаслідок терористичного удару РФ загинула вчителька математики Соляник Тамара, яка працювала у смт Шевченково Куп’янського району.

Також загинула вчителька Олена Крисевич, як і ще кілька десятків цивільних людей.