Дослідники виявили десяток нових великих об’єктів за межами поясу Койпера, що свідчить про те, що в Сонячній системі набагато більше речей, ніж ми думали. Це може навіть натякати на те, що існує «другий пояс Койпера» далі, ближче до краю нашого зоряного сусідства.

Науковці знайшли 12 потенційних масивних об’єктів на відстані приблизно 60 астрономічних одиниць від Сонця під час пошуку потенційних нових цілей для космічного корабля NASA New Horizons. Команда використовувала штучний інтелект, щоб швидко просіяти дані, зібрані телескопом Subaru на Гаваях.

Команда не здивована своїми висновками. “Порівняно з іншими спостережуваними зоряними системами, Сонячна система є криваво маленькою”, — сказав Science провідний автор дослідження Уеслі Фрейзер, астрофізик з Національної дослідницької ради Канади. Нещодавно виявлені об’єкти свідчать про те, що Сонячна система набагато масивніша, що краще узгоджується з тим, що астрономи знають про інші зоряні системи, додав він.

Висновки також можуть підтверджувати дані, зібрані New Horizons, які постійно зазнавали пилу, коли заходили глибше в космос. «І найпростішим поясненням цього є те, що там є ще щось, чого ми не виявили», — додав він.

Відстань у 10 астрономічних одиниць між поясом Койпера та нещодавно спостережуваними об’єктами також свідчить про те, що їх відтягує від поясу щось більш масивне, яке може бути іншим більш віддаленим поясом Койпера, повним невідомих об’єктів, кажуть дослідники.

Але не всіх переконали нові знахідки. У червні подібне дослідження за допомогою телескопа Віктора М. Бланко в Чилі спостерігало іншу ділянку неба, але виявило лише один об’єкт за межами 50 астрономічних одиниць.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

«Якщо новий пояс справді є, це надзвичайно захоплива річ», — сказав науковцю керівник дослідження Педро Бернардінеллі, астроном з Університету Вашингтона. Але “чому ми не бачимо цих речей?” запитав він. Цілком можливо, що його команді “не пощастило”, додав Бернардінеллі.

Наразі дослідники сортують останні дані, які вони зібрали з моменту відкриття, які, як вони сподіваються, підтвердять їхні висновки. Але якщо вони з’являться з порожніми руками, є ймовірність, що космічний корабель New Horizons все одно зможе знайти ці об’єкти.

Це відкриття може мати далекосяжні наслідки для нашого розуміння Сонячної системи. Воно може допомогти астрономам зрозуміти, як утворилася наша система і як вона розвивалася з часом.