Уряд Швейцарії вирішив надавати грошову додому українським біженцям, які добровільно повернуться на Батьківщину.

Один українець матиме змогу отримати від 1000 до 4000 швейцарських франків (1090 і 4355 доларів США), але залежатиме від періоду відправлення. Про це пише SwissInfo, посилаючись на заяви швейцарського уряду.

Стратегія уряду передбачає, що українці, які приїхали у Швейцарію після повномасштабного вторгнення, матимуть вікно виїзду від 6 до 9 місяців.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Також швейцарська влада має намір відмовитися від статусу тимчасового захисту “S” вже 2024 або 2025 року. До цього часу з країни добровільно має виїхати близько 70 тисяч громадян України. Ще 14 тисяч осіб зможуть очікувати часу, коли їхнє офіційне перебування у Швейцарії стане неможливим. Цей відсоток може змінюватися в залежності від того, скільки триватиме війна, та чи хочуть самі люди виїхати назад в Україну.

Проте Швейцарія планує зробити все можливе, щоб заохотити громадян покинути країну за власним бажанням. При цьому не наполягатимуть на виїзді осіб, які потребують соціальної підтримки. Йдеться про 1000 дітей, які були без супроводу, та 1600 осіб віком від 75 років і тих, хто має проблеми зі здоров’ям.