Споживча інфляція в Україні у серпні 2023 року сповільнилася до 8,6%. Такі дані були оприлюднені в новому макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України (НБУ).

Падіння інфляційного тиску відзначено як наслідок поліпшення очікувань. Вересневі оцінки НБУ також вказують на сповільнення інфляції, обумовлене цими самими чинниками.

Серед факторів, що призвели до сповільнення інфляції, Нацбанк відзначив збільшення виробництва овочів і кавунів, завдяки сприятливим погодним умовам та збільшенню обсягів вирощування в окремих регіонах. Це призвело до зниження цін на ці культури.

Також зменшилася вартість круп і борошна через низькі експортні ціни та вищі обсяги врожаю. У серпні також здешевшала соняшникова олія, оскільки зовнішні ціни знизилися, а у вересні на ціни вплинув новий врожай.

Інші продукти також подорожчали менше, завдяки поліпшенню інфляційних і курсових очікувань та подальшому зменшенню витрат бізнесу.

Щодо цін на пальне, у серпні вони вирівнялися з показниками минулого року через повернення повного оподаткування та вичерпання запасів. Проте вже у вересні вартість пального зросла через подорожчання нафти на світових ринках.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Крім того, ціни на алкогольні напої також зростали повільніше, завдяки стабільності обмінного курсу та меншому тиску тіньової економіки.

Адміністративну інфляцію також стримували, встановивши мораторій на підвищення більшості тарифів на житлово-комунальні послуги.

Ці позитивні зміни в інфляції стимулюють поліпшення економічних показників України, інвестиції та стабільність курсу гривні. Аналітики інвестиційної компанії Dragon Capital також покращили прогнози для України, передбачаючи зростання ВВП на рівні 4,5%, стабільний курс гривні та подальше зниження інфляції до 9% до кінця 2023 року.