Віряни дотримуються певних правил щодо харчування та молитов, щоб очистити не тільки душу, але й тіло.

Під час постів треба не тільки відмовлятися від певних продуктів, але у вільний час багато молитися, відвідувати храми, бути доброзичливим та відмовитися від сварок/конфліктів, утримуватися від гучних святкувань. У 2024 році очікуються як одноденні, так і багатоденні пости.

Дати багатоденних постів на 2024 рік

Великий піст триватиме від 18 березня по 4 травня. Цей найдовший піст у 48 днів та один з найсуворіших відбуватиметься перед Великоднем.

У перший день треба повністю відмовитися від харчів та дозволена тільки вода. Вівторок, середа, четвер та п’ятниця призначені для сухої їжі, зокрема сирих фруктів та овочів, хліба, солі тощо. У суботу та неділю можна додати трохи гарячої їжі, яку готують на олії.

На другий та шостий тиждень посту вірянам дозволено споживати суху їжу тільки у понеділок, середу та п’ятницю. Вівторок та четвер у цей час призначений для теплих страв без олії. На вихідних дозволяється готувати їжу на олії.

Останній тиждень посту, який називається Пристрасною седмицею, дуже суворий. В усі дні, окрім п’ятниці, можна вживати тільки суху їжу. До виносу плащаниці з церкви заборонено вживати будь-яку їжу.

В цей період дозволено вживати рибу тільки на великі церковні свята:

  • 25 березня – Благовіщення Пресвятої Богородиці,
  • Неділя за тиждень до Великодня – Вербна неділя,
  • Лазарева субота, яка напередодні Вербної неділі. Цього дня ще можна додати рибну ікру.

Петрів піст у 2024 році скасовано Православною церквою Україною, оскільки не створено потрібних умов для його дотримання. У пресслужбі зазначили, що він повинен початися 23 червня 2024 року (за тиждень після П’ятидесятниці) та закінчиться 29 червня 2024 року на свято Петра і Павла.

Успенський піст заплановано 1-14 серпня 2024 року. Він є найкоротшим і триває тільки два тижні, але є дуже суворим щодо їжі.

Різдвяний піст триватиме від 15 листопада до 24 грудня. Останній піст року, який відбувається 40 днів, досить суворий, але має певні послаблення.

Від 15 листопада до 6 грудня, Дня святого Миколая, дозволено харчуватися гарячими стравами без олії, але тільки у вівторок, четвер та на вихідні, коли ще й можна додати рибу. Середа та п’ятниця – для сухої їжі.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Від 7 грудня до 19 грудня 2024 року гарячі страви з олією дозволено у вівторок та четвер, але від риби треба відмовитися.

Від 20 грудня до 24 грудня в понеділок, середу і п’ятницю – суха їжа, вівторок та четвер – гаряча їжа без олії, на вихідні дозволяється з олією.

У Святвечір (24 грудня) заборонено їсти до появи першої зірки на небі, а після цього родина має зібратися за столом з 12 страв.

Одноденні пости 2024 року

Такі пости тривають тільки один день, а в 2024 році вони припадають на такі дні: