Національний банк України запевняє, що курс долара не перевищить 42 гривень до кінця осені.

Заступник голови Нацбанку Юрій Гелетей нагадав, що у бюджеті на 2024 закладено розрахунковий курс гривні до долара на рівні 41,4.

“Це чисто розрахунковий показник. Він необхідний для обрахунку показників бюджету. Причому в нашій історії він майже завжди відрізнявся від фактичного значення курсу. НБУ ніколи не орієнтувався та не орієнтується на курс, закладений до бюджету. У нас свої завдання, пріоритетне з яких – збереження курсової стійкості”, – сказав посадовець.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Щодо того, чи може долар зрости до 50 гривень, Гелетей сказав, що це “вкрай негативний сценарій”. Наразі підстав для такого розвитку подій немає і він не відповідає принципам розуміння керованої гнучкості курсу.

У перший день роботи режиму керованої гнучкості валютного ринку офіційний обмінний курс послабшав на 2 копійки. Очільник парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запевнив, що значних і “екстраординарних” новин з валютного ринку найближчим часом не буде.