Сьогоднішній світ географії може приховувати багато сюрпризів, і одним з них стає відкриття восьмого континенту – Зеландії. Людство довгий час вважало, що на Землі існують всього сім континентів, але насправді існує ще один, який розкриває нові можливості для дослідження та вивчення.

Цей загадковий континент отримав назву Зеландія і довгий час був схованим від ока науки, адже його основна частина перебуває під водою. Згадки про Зеландію можна знайти навіть на старовинних картах, які співіснують з міфологічними і гіпотетичними об’єктами. Відомо, що Terra Australis Incognita, що перекладається як “Невідома Південна Земля”, була частиною цього загадкового континенту і функціонувала як своєрідна підтримка географічної рівноваги.

Зараз, завдяки дослідженням і підводним дослідженням, Зеландія стала об’єктом наукового інтересу. Величезний континент, розташований під південно-західною частиною Тихого океану, має площу близько 5 мільйонів квадратних кілометрів, що майже дорівнює двом третинам площі Австралії.

Перші вказівки на існування Зеландії подавалися в античні часи й надалі знаходили своє відображення на середньовічних та ранньомодерних картах. Великий мореплавець Джеймс Кук також намагався знайти цей континент, але його пошуки були марними через те, що головна частина Зеландії знаходиться під водою.

Однак у 2017 році дослідники заявили, що Зеландія існує, і важливо шукати його саме під водою. Цей континент, також відомий як Те Ріу-а-Мауї мовою маорі, став об’єктом вивчення через його значущість для сучасної науки та економіки.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Зеландія може відкрити перед науковцями найбільший геологічний пазл, оскільки вважається, що колись вона була частиною суперконтиненту Гондвана. Близько 85 мільйонів років тому тектонічні сили розкололи Гондвану на частини, утворивши Тасманове море та Зеландію.

Однак дослідники все ще не впевнені, чи Зеландія коли-небудь виходила над воду, що може мати величезне значення для вивчення різноманіття дикої природи й місцевої фауни.