Різдво Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших християнських свят. За новим церковним календарем православні українці відзначатимуть цей день 8 вересня (раніше свято припадало на 21 вересня). На Різдво Богородиці моляться про благополуччя у родині, мир та злагоду.

Різдво Пресвятої Богородиці

8 вересня віряни вшановують народження Діви Марії, матері Ісуса Христа. Історію про її народження розповідає апокрифічне Протоевангеліє Якова. Анна та Йоаким жили у Єрусалимі та довгий час не мали дітей. Подружжя молилося, щоб Бог послав їм маля. Зрештою ангел сповістив:”Господь почув молитви твоєї, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоє будуть говорити в усьому світі”.

Через деякий час Анна дійсно завагітніла та народила дівчинку Марію. Подружжя вирішило присвятити життя служінню Богу.

Різдво Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти важливих свят у церковному календарі. Ще цей день називають Другою Пречистою.

Традиції свята

Різдво Пресвятої Богородиці здавна вважали суто жіночим днем. Жінки, котрі хотіли, але не могли мати дітей, готували обід та зверталися з молитвами до Діви Марії про допомогу та заступництво. Традиційно готували страви з риби, запечене м’ясо, вареники, голубці та пироги.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Також жінки приходили до водойм та вмивалися джерельною водою. Вважалося, що робити це слід до схід сонця, адже вода цього дня набуває цілющих властивостей.

До Різдва Богородиці прийнято було закінчувати збирати урожай з грядок. А ще від Різдва Діви Марії починали засилати сватів до дівчат.

Віряни зранку йшли до церкви, щоб поставити свічку та помолитися. У Богородиці просять про заступництво, мир та злагоду у родині, бездітні пари просять про дітей, а вагітні жінки – про легкі пологи.