Група “Метінвест” розробила та передала Маріупольській міській раді, яка зараз працює віддалено, комплексний проєкт житлового кварталу, що розрахований приблизно на 10 тис. мешканців. Розробка такого проєкту вже зараз дозволить зекономити час на проєктування після перемоги.

Про це написало видання “Економічна правда”.

Житло за такою технологією будують у Великій Британії, США, Таїланді та інших країнах. Раніше в Україні таку технологію використовували для будівництва інфраструктурних об’єктів – мостів, промислових споруд. Перший житловий 8-поверховий будинок зі сталевим каркасом почали зводити у Маріуполі, але не встигли завершити через війну.

“Метінвест” взяв велику ділянку і розробив комплексну візію щодо металевого будівництва житла у Маріуполі. Це ділянка, на якій росіяни зруйнували все, а потім замітали сліди і знесли всі будівлі. Тобто зараз вона вільна. Ми можемо проєктувати вже зараз, а коли місто буде звільнене – прив’язувати проєкт до ландшафту. Це дуже скорочує час”, – пояснює заступник міського голови Маріуполя Сергій Захаров.

За його словами, основною перевагою сталевого будівництва є швидкість будівництва, що буде важливо після деокупації міста. Застосування сталі у фундаменті будівлі, на який припадає до 15% кошторису проєкту, знижує загальну вартість проєкту на 2-3%.

Загалом у компанії “Метінвест” Ріната Ахметова в рамках проєкту “Сталева мрія” розробили проєкти 13 типів будівель зі сталі, серед яких житлова забудова висотою від 1 до 8 поверхів, об’єкти соціальної інфраструктури (школа, дитсадок, амбулаторія) та супутня інфраструктура (паркінг, спорткомплекс та підземне укриття). Концепція передбачає понад 200 готових проєктів будівель на основі трьох попередньо виготовлених елементів з металу: каркасу, модуля та платформи. Готові проєкти будівель можна використовувати і в інших громадах. При цьому їх адаптація обійдеться приблизно удвічі дешевше, ніж розробка нового проєкту з нуля.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Запит наразі великий, бо типові проєкти є комплексними, мають кошториси та графіки реалізації. Ми надаємо це громадам безкоштовно. Від моменту отримання проєкту і до фактичного початку будівництва, проходить в середньому 4-6 місяців. Громадам потрібно зробити адаптацію проєкту, дозвільну документації та інші процедури. За бажанням можна змінити фасад будівель, кольорову гаму для того, щоб будівлі вписувалися в загальну архітектуру”, – пояснює Тетяна Скрипка, керівниця проєктного офісу будівельного сектору “Метінвест-СМЦ”.

Нагадаємо, відновлення України після війни обійдеться у сотні мільярдів доларів та займе більше 10 років. Лише за підсумками першого року війни Світовий банк підрахував, що на відновлення та реконструкцію потрібно щонайменше 411 мільярдів доларів. Війна продовжується, і ця цифра збільшується з кожним днем.

За словами міністра економіки України Юлії Свириденко, приватний капітал має відіграти ключову роль у відбудові України. У глобальному сенсі, за її очікуваннями, відбудова має відбуватися на 80% за рахунок приватних інвестицій.