5 вересня в церковному календарі – день пам’яті священика Захарія та його дружини Єлисавети. За переказами праведна Єлисавета була сестрою Анни, яка народила Діву Марію. Жила вона разом зі своїм чоловіком у Хевроні, але не мала дітей навіть в похилому віці. Якось явився Захарію ангел Гавриїл, який повідомив, що у подружжя з’явиться син Іоанн. Священник цій звістці не повірив, за що Господь відібрав у нього дар мовлення. Говорити він зміг лише в той день, коли народився його син. Під час періоду, коли Ірод вбивав немовлят, Захарій та Єлисавета ховали Іоанна в пустелі. Захарія схопили і намагалися дізнатися, де перебувають його дружина та син. Але він нічого не сказав, за що був убитий. Згідно з одним із переказів через 40 днів життя в пустелі Єлисавета померла, а Іоанна вигодував ангел.

Що не можна робити цього дня

  • Заборонено пускати незнайомців до будинку.
  • Не можна пригощати когось продуктами.
  • Краще не ходити цього дня в брудному одязі.

Народні прикмети і традиції на 5 вересня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

Наші предки вірили, що 5 вересня нещасливий день. А ось будь-які пророкування та ворожіння в цю дату обов’язково збувалися. В народі виганяли лихоманку за допомогою березових віників, адже вірили, що нечиста сила злякається і не прийде взимку. Також існувала думка, що людина, яка народилася цього дня, володіє надзвичайними здібностями. Тому такі люди часто були пастухами, щоб захистити овець від злих духів. Бездітні віряни молилися Захарію та Єлисаветі про народження дитини.

Погода на 5 вересня

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Завтра, 5 вересня, в Києві ясно, без опадів. У Львові безхмарна погода, опадів не очікується. У Харкові ясно, без опадів. В Одесі безхмарно, опадів не передбачається.

Температура повітря в Києві — +25 вдень та +16 вночі. У Львові — +24 вдень та +12 вночі. У Харкові — +26 вдень та +18 вночі. В Одесі — +29 вдень та +21 вночі.