4 вересня в церковному календарі – день вшанування ікони Божої матері, так звану Неопалимої Купини. Згідно з церковними переказами Бог явився Мойсею у вигляді тернового куща, охопленого полум’ям, яке його не палило. Так Господь закликав пророка вивести з Ізраїлю до Єгипту свій народ. Неопалима Купина в християнстві символізує Богоматір, а саме непорочне Її зачаття. Ікона Божої Матері Неопалима Купина зображує Діву Марію з немовлям на руках, яка укладена в восьмиконечну зірку, що утворена своєю чергою двома чотирикутниками (зеленим — колір Купини) і червоним (полум’я).

Що не можна робити в цей день

  • Не можна лихословити і лаятися.
  • Заборонено зловживати алкогольними напоями.
  • Не слід сваритися з сусідами і давати в борг.

Народні прикмети і традиції на 4 вересня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: на цибулі багато лушпиння — чекайте на дуже холодну зиму;
  • миші бігають по підлозі в будинку — скоро може зайнятися пожежа;
  • вже багато жовтого листя на деревах — наступного року чекайте на великий урожай;
  • дощ зранку до сніжної і холодної зими.

Ікона “Неопалима Купина” вважається захисницею від пожеж та блискавок. Тому перед нею молилися, коли потрібно було попросити у Божої Матері захисту від вогню. Вранці обов’язково відвідували молебень.

Погода на 4 вересня

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Сьогодні, 4 вересня, в Києві хмарно, вночі і вдень дрібний дощ, який закінчиться лише ближче до вечора. У Львові вдень можуть з’явитися хмари, які швидко розсіються, також в другій половині дня можливий дрібний дощ. У Харкові ясно, без опадів. В Одесі ясна погода, опадів не очікується.

Температура повітря в Києві +20 вдень та +17 вночі. У Львові +22 вдень та +13 вночі. У Харкові +27 вдень та +17 вночі. В Одесі +29 вдень та +22 вночі.