Колишню резиденцію настоятеля Української православної церкви Московського патріархату митрополита Онуфрія (Ореста Березовського) на території Києво-Печерської лаври показали журналісти програми “Схеми”.

Це триповерхова будівля, розташована на території заповідника у Нижній лаврі, яка містить приватні покої, трапезну та сауну.

За даними журналістів, представники УПЦ МП вивезли з резиденції всі меблі, ікони та навіть зняли елементи освітлення.

“Це ця кімната, де вирішувалася доля Московського патріархату”, – пояснив виконуючий обов’язки намісника Києво-Печерської лаври архімандрит Авраамій під час екскурсії для журналістів.

Крім того, у колишній резиденції Онуфрія є трапезна, де відбувалися великі свята та урочисті заходи.

“Тут знаходилася тільки така і духовна вища еліта, і з мирян, знову ж таки, не смертні люди. Це були представники такої вищої еліти, які були благодійниками УПЦ (МП), які різними способами підтримували цю ідеологію «російського світу», і тут святкували якусь перемогу в тому, що їм вдалося вкотре обдурити українців”, – зазначив архімандрит Авраамій.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Журналісти також звернули увагу на сауну, розташовану на підвальному поверсі.

“2016 року були завершені реставраційні роботи з відновлення цього корпусу. Тобто деякі моменти було реконструйовано, попри те, що це територія заповідника”, – розповів Авраамій.