Головне управління розвідки Міноборони України повідомило подробиці спецоперації “Синиця”, коли 9 серпня російський пілот викрав гелікоптер Мі-8 та переправив його з екіпажем на територію нашої країни.

Розвідка вперше показала цього пілота, який перейшов на бік України. Про це повідомила пресслужба ГУР.

У гелікоптері містилися компоненти до бойових літаків, а сам пілот не підтримував так звану “спеціальну воєнну операцію”. На думку росіянина, у цій війні точно здобуде перемогу Україна, а це лише питання часу.

Про унікальну спецоперацію “Синиця” вийде документальний фільм, який глядачі вже зможуть переглянути 3 вересня в етері національного телемарафону. Там українські розвідники, пілоти, зенітники розповідатимуть про знищення російської авіації під час повномасштабного вторгнення РФ.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Раніше керівник ГУР Кирило Буданов зауважив, що до російського пілота, який пригнав Мі-8 в Україну, змогли знайти правильний підхід. Його родину непомітно вивезли за кордон і він перегнав повітряне судно з екіпажем, який нічого не знав. Утім, їх знищили, оскільки вони намагалися втекли, коли зрозуміли, що приземлилися в Україні.

Ця спецоперація була ретельно спланована, а воєнна розвідка чітко виконала поставлені задачі.  Подібну операцію проводив ізраїльський Моссад 1966 року, коли переконав викрасти пілота з Ірану викрасти один з найсучасніших на той час радянських літаків МіГ-21.