Днями президент Володимир Зеленський після засідання РНБО зауважив, що в Україні переглянуть систему визначення придатності до військової служби. За його словами, командири мають отримати більше можливостей залучати військовослужбовців до виконання завдань.

Президент сказав, що доручив владі підготувати низку рішень, аби унеможливити маніпуляції з поняттям “обмежена придатність” до служби.

На ці слова глави держави відреагував секретар Радбезу Олексій Данілов.

Під час телемарафону “Єдині новини” він заявив, що Рада національної безпеки і оборони України доручила Кабінету міністрів уточнити визначення “обмежено придатного” до військової служби.

“Є така в нормативно-правових документах наших річ – “придатний” або “умовно придатний”. Треба дати тлумачення, хто такий “умовно придатний”, де люди, які мають такий припис в своїх документах, можуть використовуватися”, – зазначив Данілов.

Він додав, що коли люди з умовною придатністю потрапляють до тих чи інших частин, то у командирів є “певні процеси”.

“Для того, щоб закрити це питання раз і назавжди, рішенням Ради нацбезпеки і оборони дано доручення розтлумачити цей документ для того, щоб не було подвійного, потрійного трактування цієї норми”, – сказав секретар РНБО.

Зазначимо, що в Україні діє система визначення придатності до військової служби, яка передбачає три категорії: “придатний”, “умовно придатний” і “непридатний”.

Категорія “обмежено придатний” надається військовослужбовцям, які мають певні захворювання або фізичні вади, що не дозволяють їм виконувати всі обов’язки військової служби, але дозволяють виконувати деякі з них.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

До цього часу чинне законодавство України не містить чіткого визначення того, хто є “обмежено придатним” до військової служби й де таких військовослужбовців можна використовувати.

Ця невизначеність викликала певні труднощі у військових частинах, які не завжди знали, як використовувати військовослужбовців з умовною придатністю.

Рекомендація РНБО уточнити визначення “обмежено придатного” до військової служби має на меті усунути цю невизначеність і забезпечити більш ефективне використання військовослужбовців з умовною придатністю.