У Туреччині відбулася зустріч міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана та головного російського дипломата Сергія Лаврова. Сторони розглянули питання “відродження” Чорноморської зернової угоди.

За даними Daily Sabah, Хакан Фідан підкреслив важливість відродження цієї угоди та підтвердив рішучість Туреччини долучитися до зусиль у цьому напрямку. Він сказав: “Ми продовжимо працювати над відродженням Чорноморської зернової угоди, яка має вирішальне значення для глобальної продовольчої безпеки, стабільності й миру в Чорноморському регіоні”.

Фідан також зазначив, що ООН розробила пакет пропозицій щодо відновлення зернової угоди, який, його словами, “забезпечить належні підстави для відновлення угоди”.

У відповідь Сергій Лавров сказав, що Росія поки не бачить необхідних “гарантій”, які б задовольнили її вимоги. Проте він висловив готовність повернутись до угоди, якщо “будуть виконані обіцянки Заходу перед Москвою”.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Міністр закордонних справ Росії висловив обурення стосовно санкцій, які, на його думку, перешкоджають експорту російського зерна і добрив.

Поза питанням зернової угоди, Сергій Лавров також розглянув можливість збільшення постачання газу до Туреччини та реалізації домовленостей про створення газового хабу між двома країнами.