До пральної машини доводиться відправляти речі з різноманітною фурнітурою, яка викликає у господинь чимало труднощів і запитань. Чи застібати чи ні блискавки перед пранням, як правильно прати речі з ґудзиками, блискавками та іншою фурнітурою – читайте далі.

Найпопулярнішою фурнітурою, яка використовується для пошиття одягу, звичайно, є ґудзик. Ґудзики виготовляються з різноманітних матеріалів: пластику, металу, дерева, скла, інше. Не менш популярними є застібки-блискавки, кнопки, заклепки, гачки з петлями, пряжки. Часто під час прання ґудзики та інша фурнітура відриваються, а блискавки стукають об скло пральної машинки.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Найчастіше господинь цікавить запитання – “чи треба застібати ґудзики та блискавки перед початком прання”?

Щоб не пошкодити речі з фурнітурою під час прання, варто дотримуватися таких правил:

  • Перед завантаженням до пральної  машини всі замки, блискавки, застібки мають бути застебнутими, а одяг вивернутий на виворітний бік.
  • Ґудзики на трикотажних речах, сукнях, тонких блузах необхідно застібати, а ось ґудзики на чоловічих та жіночих сорочках можна залишити розстебнутими. Обов’язково повинні бути розстебнуті ґудзики на комірі і манжетах. У застебнутому стані тверда основа манжета та коміра може деформуватися, і сорочка буде зіпсована.
  • Перед пранням перевіряйте, наскільки якісно тримається будь-яка фурнітура на виробі. Особливо це стосується ґудзиків, гачків, петельок. Під час прання є велика вірогідність, що ґудзики, пряжки, гачки можуть відірватися. Таким чином відірвані елементи фурнітури можуть пошкодити не лише речі, а й саму пральну машину. Якщо у вас виникли сумніви, що фурнітура витримає прання і може відірватися, краще наново її пришити.
  • Одяг із делікатною фурнітурою для прання в машинці необхідно помістити до спеціального мішечка. Але краще не ризикувати і попрати вручну. І навіть ручне прання має бути максимально делікатним, одяг з такою фурнітурою не можна сильно терти і викручувати.
  • Перед пранням не замочуйте речі з металевою фурнітурою. Тривале перебування у воді всіляких гачків, заклепок і кнопок призводить до їхнього окислення і на тканині можуть з’явитися плями іржі. Якнайшвидше постарайтеся висушити виріб з такою фурнітурою. Відіжміть його, виверніть  на лицьову сторону і ще раз додатково промокніть м’якою тканиною. Зайва волога вбереться тканиною і метал не встигне залишити свій слід.