Армія країни-окупанта Росії докладає чималих зусиль для посилення оборони своїх рубежів. Часто така оборона має кілька рівнів, зокрема, мінні поля, протитанкові рови, затоплені території тощо. Проте, в районах, захоплених з 2014 року, лінії оборони укріплені особливо сильно.

Про це розповів підполковник запасу, оглядач з питань міжнародної безпеки аналітичного центру регіонального співробітництва, військовий експерт Володимир Гулима. “За цей час – а йде десятий рік – там вже все залито бетоном. Там використані спеціальні інженерні споруди, які потребували певних ресурсів і певного часу”, – зауважив він.

Але тут на допомогу Силам оборони України приходять касетні боєприпаси. “Дуже позитивним для просування наших військ стало те, що ми, нарешті, отримали касетні боєприпаси. Вони дуже ефективні проти таких глибокоешелонованих фортифікаційних споруд”, – наголосив він.

Експерт додав, що за час з початку війни Росії проти України 2014 року українська армія також встигла суттєво закріпитися на певних ділянках фронту.

“Та сама Авдіївка, Мар’їнка – з самого початку повномасштабного вторгнення наші позиції фактично залишаються на тих самих рубежах. Це свідчить про те, що стаціонарні укріплення являють собою дуже серйозну перешкоду для противника”, – наголосив Гулима.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Він додав, що оборона нових рубежів ворога не є настільки міцною. “Щодо нових окупаційних оборонних споруд, то серед них також є і металеві, і бетонні, але їх набагато менше. Тут здебільшого дерев’яні чи земляні укріплення, які легше долати, аніж стаціонарні укріплення”, – пояснив експерт.

Втім, за його словами, і більш укріплені оборонні споруди ворога, і менш міцні потребують наявності там сил. “Всі ці лінії оборони нічого не значать без належного прикриття вогневими засобами, без перебування на них особового складу. Саме тому на окремих напрямах росіяни були змушені перекидати особовий склад з другої на першу лінію оборони, а там залишали лише чергові вогневі засоби. Це також працює на нашу користь”, – зауважив полковник.