Військовослужбовці в Україні під час війни можуть отримати до 30 днів відпустки на рік, однак не більше 15 календарних днів за раз.

Також їм доступна додаткова відпустка за сімейними обставинами – до 10 днів. До цих днів не рахується час, необхідний їм для проїзду в межах України до місця проведення відпустки й назад (але не більше двох діб в одному напрямку).

Які передбачені умови для отримання відпустки за сімейними обставинами?

Бійці ЗСУ можуть запросити відпочинок, якщо вони будуть одружуватися.

Також вони мають право запросити відпустку, якщо у них сталася непоправна втрата – смерть дружини (чоловіка), батька чи матері, вітчима або мачухи, дітей (як рідних, так і всиновлених), рідного брата або сестри, бабусі чи дідуся. У такому випадку відпустку нададуть на 7 днів.

Три дні відпустки військовослужбовці можуть отримати у разі тяжкого стану здоров’я або смерті інших родичів.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Якщо сім’ю воїна спіткало лихо (пожежа, чи стихія), йому нададуть відпустку на 15 діб.

Для отримання відпустки за сімейними обставинами військовослужбовці повинні подати рапорт безпосередньо на ім’я командира частини й додати документи, що підтверджують обставини цієї необхідності. Це можуть бути: медична довідка, свідоцтво про народження, свідоцтво про смерть та інші відповідні довідки чи документи.