31 липня до Грузії приплив круїзний лайнер Astoria Grande з російськими туристами на борту. Він прибув до Батумі із Сочі.

Серед пасажирів були й російські зірки естради, що неодноразово висловлювали підтримку російській владі за її війну в Україні. На лайнері помітили екссоліста гурту Hi-Fi Мітю Фоміна, учасників гурту “Тестостерон” та співака Дмитра Колдуна.

Під час прибуття лайнера до Батумі грузини влаштували акції протесту. Протестувальників підтримала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка назвала провокацією прибуття російського лайнера до порту Батумі.

Тим часом поліція країни повідомила, що під час акцій протесту було затримано 23 учасників. Їх звинувачують у дрібному хуліганстві та непокорі поліції.

За даними грузинських видань, серед затриманих є й громадянка України. У неї під час затримання вилучили мобільний телефон.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Почесний консул України в Батумі Ростом Накашидзе каже, що затримана знаходиться у будівлі департаменту поліції, він не зміг з нею зустрітися.

Раніше російський лайнер грузини теж зустрічали акціями протестів. Зокрема, це відбулося 27 липня, коли Astoria Grande увійшов до порту Батумі.