У Шевченківському районному суді Києва 5 липня стався інцидент, унаслідок якого загинув підсудний Ігор Гуменюк. Він був обвинувачений у загибелі чотирьох військовослужбовців Національної гвардії у 2015 році.

За даними слідства, Гуменюк мав при собі пояс шахіда та кілька саморобних вибухових пристроїв. Він планував підірвати їх у приміщенні суду та втекти, використовуючи паніку.

У результаті вибуху загинув сам Гуменюк та двоє працівників суду. Ще кілька людей були поранені.

Слідство встановлює обставини інциденту та осіб, які могли допомогти Гуменюку виготовити вибухівку.

Державне бюро розслідувань (ДБР) стверджує, що обвинувачений у загибелі нацгвардійців колишній боєць батальйону “Січ” Ігор Гуменюк кустарним способом два роки готував вибухівку для втечі з-під варти.

Про це повідомила радниця зі стратегічних комунікацій ДБР Тетяна Сап’ян в ефірі національного телемарафону.

За її словами, коли Гуменюк перебував у Київському СІЗО, йому впродовж двох років передавали під виглядом ліків речовини, які стали основою до того, що він виготовив вибухівку. Саме з нею він і потрапив до Шевченківського суду.

“Він готувався до втечі тривалий час, спільники передавали йому в слідчий ізолятор вибухівку невеликими частинами. Він кустарно зміг виготовити так званий “пояс шахіда” і кілька саморобних вибухових пристроїв”, – сказала Сап’ян.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

За даними слідства, він планував їх підірвати у приміщенні суду і втекти, використовуючи паніку.

“Але це йому не вдалося. Це призвело до інших трагічних наслідків”, – додала представниця ДБР.

Слідство встановлює особу або осіб, які передавали Гуменюку вибухівку.