В Україні триває вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Абітурієнти та їхні батьки сильно здивовані через зростання вартості навчання.

Держстат підрахував, що у 2022 році ціни на вищу освіту за контрактом зросли на 7,2%. Тобто, якщо рік навчання коштував 25 тисяч гривень, то вартість зросла до 26,8 тисячі гривень.

Про те, наскільки зросли ціни на навчання у 2023 році, можна буде сказати тільки у вересні. Тоді Державна служба статистики проаналізує вартість українських вишів. За попередніми даними, у порівнянні з 2022 роком ціни у середньому піднялися на 10-20%. До прикладу, в Києво-Могилянській академії вартість збільшилася від 28 до 82%, а в Харківських вишах ціни майже не змінилися.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Наразі однією з найдорожчих спеціальностей є програмування. Експерти прогнозують, що навчання для майбутніх айтівців зросте на 10-15%. До прикладу, у приватному виші “Київська школа економіки” навчання становитиме 120 тисяч гривень, а в МАУП – 26,9 тис. гривень.

Щоб вивчитися на юриста в Могилянці, треба мати 85 тисяч гривень, а в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого в Харкова навчання на аналогічній спеціальності коштуватиме 31,7 тис. гривень.