Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що гелікоптер Мі-38, який президент Росії Володимир Путін подарував своєму колезі із Зімбабве Еммерсону Мнангагве, є дуже небезпечним.

Коваленко заявив, що Мі-38 є одним з найбільших довгобудів РФ, який “народжували з 1981 року”. Він сказав, що вертоліт за 40 років неодноразово перероблявся, доводився, до його конструкції вносилися виправлення, що вимагають нового циклу випробувань.

Наприклад, після заміни американських двигунів PW127TS на російські ТВ7-117В, він кардинально змінив свої тактико-технічні характеристики та льотні якості.

Коваленко також наголосив, що коли розгорнулося виробництво Мі-38 на користь Міноборони РФ, за три роки замовлено було лише дві машини.

“А 5 червня 2020 року Мі-38 здійснив аварійну посадку в Підмосков’ї. Станом на серпень 2021-го було припинено виробництво Іл-144 та розвиток проекту Іл-112В, які мали ідентичну силову установку з Мі-38 – двигун ТВ7-117В. До речі, у 2021 році глава “Ростеху” Сергій Чемезов на виставці IDEF 2021 у Туреччині пропонував Мі-38 турецьким покупцям, але його проігнорували”, – розповів Коваленко.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Він наголосив, що, попри все це, Путін, щоб задобрити африканських “друзів”, їм дарує чергові “скляні бусики” у вигляді Мі-38.

Коваленко каже, що особисто “не радив би президенту Зімбабве літати на Мі-38”.