В Україні внаслідок верифікації частина пенсіонерів втрачатиме свої виплати. Перевірку не зможуть пройти ті, хто отримав виплату за підробленими документами, хто є переселенцем та не зареєструвався за місцем нового проживання.

Як пише OBOZREVATEL, в рамках перевірок (їх проводять і Пенсійний фонд, і Мінфін, і Мінсоц) може виявитися, що пенсіонер є переселенцем і не проживає за місцем реєстрації, або з якоїсь причини не отримував виплату протягом шести місяців, який тривалий час перебував за територією України. У всіх цих випадках держава має право не платити гроші такому пенсіонерові.

З яких причин можуть забрати пенсію:

  • якщо є помилка у прізвищі;
  • якщо виплати отримали за фальшивими документами;
  • якщо якийсь час жили за кордоном;
  • якщо не отримували виплати 6 місяців;
  • якщо ви переселенець та змінили місце проживання.

Навіщо та як проводять верифікацію?

В Україні до повномасштабної війни соціальні виплати були головною статтею видатків у бюджеті країни. І зараз понад 400 млрд грн витрачають на соціалку. Частина цієї суми сплачується неправомірно. Тобто, українець не має права на виплату, але отримує її. Наприклад, це стосується одиноких матерів, які відмовляються офіційно виходити заміж для отримання виплати, субсидіантів, які приховують додатковий дохід, та пенсіонерів, які фальсифікували документи при оформленні виплати.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Перевірка відбувається постійно. Усього є три етапи: при зверненні за допомогою, під час отримання допомоги та протягом трьох років після того, як виплату скасували. Верифікацію проводить Мінфін: для цього аналізують бази даних, зіставляють інформацію до різних реєстрів.

Якщо Мінфін бачить підозрілі виплати, то надсилає цю інформацію до Мінсоцполітики для того, щоб ті провели повторну перевірку. Якщо порушення підтверджується, виплату можуть або скасувати, або ж змусити її повернути до бюджету.