Під час відступу з українських територій російські військові залишаються міни у дитячих візках, на цвинтарях, під тілами загиблих цивільних осіб, у собачих будках та навіть на опорах ЛЕП.

Про це повідомляє видання Bild.

Начальник Державної рятувальної служби України у Херсонській області розповів журналістам про процес розмінування деокупованих територій. За його словами, найбожевільнішим було, коли окупанти залишили вибухівку під подушкою. Її підіймаєш і все вибухає.

Рятувальника сильно шокувало, що метою ставали саме діти. Адже російські загарбники ховали вибухівку навіть у кухлі дитячого термоса. В окупантів не залишилося нічого людського.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Відтак, рятувальні служби проводять курси для дітей, аби навчати їх не торкатися та не підіймати речі, які схожі на їхні іграшки, адже це може бути пасткою.

За даними Washington Post, нині Україна – найбільш замінована країна у всьому світі. Для її очищення від вибухових предметів треба буде мінімум 757 років, якщо будуть участь брати 500 груп з професіоналами.