Білоруські митники вилучили у громадянки України майже 100 тисяч доларів, які вона намагалася завезти до Білорусі, повідомляє charter97.

Троє громадян України прибули до Білорусі з Польщі через пункт пропуску “Брест”. Вони проходили митницю «червоним» коридором. Водій автомобіля задекларував 99,9 тисячі доларів, пасажир – 99,8 тисячі доларів, пасажирка – 48 тисяч доларів, 41,5 тисячі євро та 400 тисяч російських рублів.

Під час проведення митного контролю та оперативно-розшукових заходів митники встановили, що 46-річна жінка передала ввезені їй 99,8 тисячі доларів попутнику, оскільки розуміла, що при декларуванні всієї суми у неї попросять документ, що підтверджує походження коштів.

Жінку затримали. Незаконно перевезені кошти вилучено. Розпочато кримінальну справу за ч. 2 ст. 228 КК Республіки Білорусь (незаконне переміщення через митний кордон ЄАЕС у великому розмірі готівки або грошових інструментів). Стаття передбачає до 5 років позбавлення волі.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Ввезення великих сум готівки до Білорусі обмежене. Згідно з законодавством Білорусі, громадяни можуть ввозити до країни не більше 10 тисяч доларів готівки без декларації. При ввезенні більшої суми необхідно надати документ, що підтверджує походження коштів.

Контрабанда готівки є серйозним злочином у Білорусі. За незаконне переміщення через митний кордон ЄАЕС у великому розмірі готівки або грошових інструментів передбачено до 5 років позбавлення волі.