В Азовському морі гинуть дельфіни, яких потім викидає на берег, зокрема окупованої курортної Кирилівки. Оцінити масштаби збитків можна буде тільки після звільнення регіону від росіян.

Як пише “Бердянськ сьогодні”, загибель дельфінів пов’язана із серйозним забрудненням Азовського моря. Адже воду та повітря тривожить озброєння, міни та нафтопродукти, які туди потрапляють.

Поки регіон окупований російськими військовими, оцінити наслідки екоциду просто неможливо. Коли Запорізьку область буде деокуповано та розміновано, тоді науковці зможуть дати свої висновки.

Зауважимо, що у Каховському водосховищі мешкало багато червонокнижних тварин. Але після осушення багато представників фауни загинули або не змогли вижити у прісноводному середовищі. До прикладу, було знищено майже всю популяцію морського судака через прісноводне цунамі. Також осетрові були зметені гідроударом, коли розташовувалися поруч з Каховською дамбою.

Окрім риби, внаслідок підриву на ГЕС також постраждали як водоплавні, так і ні, птахи. А червонокнижних тритонів викинуло на узбережжя Чорного моря.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Додамо, старший науковий співробітник ХДАЕУ кафедри водних біоресурсів та аквакультури Євген Коржов розповів, що вже забруднена екосистема, знищене біорізноманіття гирлового регіону пониззя Дніпра, Каховське водосховище більше не існує. За його словами, наслідки екокатастрофи, яку влаштували окупанти, ще проявлятимуться не один рік.