Переселенцю з Донбасу у Кіровоградській області загрожує довічне ув’язнення. Чоловік збирав розвіддані про дислокацію Сил оборони на території регіону. Зокрема, зрадник шпигував за українською ППО.

Як повідомили у пресслужбі Служби безпеки України, уродженець Торецька був завербований російськими спецслужбами ще до 24 лютого 2022 року. Коли Росія почала повномасштабну війну проти України, він отримав завдання переїхати до Кіровоградської області та передавати ворогу секретну інформацію.

Зрадник оселився в одному з населених пунктів області та почав збирати інформації про місця базування підрозділів ЗСУ. Перш за все його цікавили бойові позиції української протиповітряної оборони та локації місцевих штабів Тероборони.

Він навіть влаштувався ремонтником на одному з військових об’єктів регіону. За кожне виконане завдання окупанти гарантували своєму поплічнику п’ять тисяч гривень. Крім того, як винагороду ФСБ обіцяла евакуювати його до Росії і вже там працевлаштувати до лав спецслужб.

Втім, Служби безпеки викрила фігуранта, задокументувала його злочинні дії та затримала, коли він приховано фотографував об’єкт ЗСУ.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

У чоловіка забрали мобільний телефон, який він використовував для комунікації з представником ФСБ.

Прихильникові окупантів повідомили про підозру за статтею “державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану”. Наразі він перебуває під вартою. Зрадникові загрожує довічне ув’язнення.