У липні 2023 року світ стикнувся з надзвичайною погодною аномалією, яка перевершила всі попередні рекорди. Глобальні температури зросли настільки, що цей місяць може бути найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень.

Науковці Всесвітньої метеорологічної організації попереджають про небезпечні наслідки, які пов’язані з антропогенною зміною клімату, пише Forbes.

За останні три тижні липня, вчені зафіксували найвищі середньодобові глобальні температури в історії. Це призвело до катастрофічних наслідків, таких як природні лиха, масштабні пожежі та надзвичайно високі температури, які стали загрозою для здоров’я людей.

Теплова хвиля охопила Північну Америку, Азію та Європу, навіть Китай встановив національний температурний рекорд, коли стовпчик термометра піднявся до неймовірних 52,2 градуса за Цельсієм.

Зараз, за рейтингом найспекотніших днів, липень 2023 року займає перше місце. 6 липня виявився найспекотнішим днем за всю історію спостережень, коли середня глобальна температура досягла рекордних 17,08 градусів за Цельсієм. Друге і третє місця посіли 5 і 7 липня відповідно.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Глобальне потепління, яке триває з кінця 1800-х років, є наслідком антропогенної діяльності та спалювання викопного палива. Це призвело до збільшення інтенсивності теплових хвиль, подовження їх тривалості та зростання кількості екстремальних погодних явищ, таких як шторми та повені.

ООН прогнозує, що глобальна температура продовжить зростати, і ймовірно, тимчасово перевищить на 1,5 градуса за Цельсієм доіндустріальний рівень протягом наступних п’яти років. Експерти попереджають, що це може мати далекосяжні наслідки для планети та її мешканців.