Всі ми чули історії про дивні речі, які творяться на знімальних майданчиках фільмів. Але часом містики при створенні картини трапляється так багато, що не казати про це неможливо.

Найвідомішим випадком, коли кінокартина виявилася пов’язаною з паранормальними подіями, є, звичайно, історія зі «Сталкером» Тарковського.

Зйомки цього фільму супроводжувалися постійними скандалами, а після виходу стрічки у світ багато акторів і знімальний персонал загинули через рак. Від онкології помер сам Тарковський, за ним виконавець головної ролі Анатолій Солоніцин, а також автори сценарію брати Стругацькі. Хвороба, крім того, забрала життя асистентки режисера та його дружини.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Ще одним прикладом містики у кінематографі є фільм «Ворон» із сином Брюса Лі, який загинув прямо на знімальному майданчику. Стався інцидент, коли команда працювала над сценою пострілу Брендону в живіт, але кулі, замість холостих, виявилися справжніми. У результаті 28-річний молодик, так само як і батько, загинув під час зйомок.

Говорячи про містичні зйомки, звичайно, не можна не згадати про серіал Бортко «Майстер і Маргарита». Після виходу роботи у світ колектив, який працював над проектом, вразила справжня чума — багато хто став помирати один за одним, причому іноді по кілька людей на день. У результаті кіноіндустрія за роки не дорахувалася 18 осіб.