Певно, кожен із нас потрапляв у некомфортну ситуацію, коли на вечірці господарі починали робитись щось таке, що викликало змішані емоції у гостей. Починали розмову на незручну та конфліктну тему чи займались своїми справами.

Уникнути таких ситуацій допомагає знання етикету. Тож видання Best Life звернулось до фахівців із правил поведінки, щоби скласти список речей, які не варто робити, коли до вас прийшли гості, щоби не поставити їх у незручне становище.

Не закінчуйте приготування до приходу гостей

На той час, коли прибудуть гості — особливо якщо йдеться про формальніші зустрічі, такі як візит батьків партнера або прийом колег — ваші приготування мають бути завершені. Закінчувати прибирання чи приготування їжі, бігти в душ чи робити зачіску і макіяж, коли вони уже на порозі, не ввічливо. Тому оселя має бути прибрана, ви вдягнені та готові вітати гостей, їжа перебувати на тій стадії готовності, коли її залишиться тільки сервірувати, стіл накритий, свічки запалені, а музика грати. Ніщо так не псує настрій, як необхідність винести сміття на очах у всіх або декорувати обідній стіл. Причому в першу чергу самим господарям.

Уникайте тем про здоров’я, гроші, релігію чи політику

Особливо важливо не торкатись дражливих тем, якщо ви не дуже близько знайомі з гостями. У цих питаннях між людьми часто бувають розбіжності, а ви ж не хочете змушувати того, хто прийшов до вас додому добре провести час, засмучуватися, червоніти або починати запекло сперечатись. Безпечними темами для обговорення експерти з етикету називають будь-які хобі чи інтереси, які є у гостей – прочитані книжки, переглянуті фільми, відвідані вистави, мандрівки, тощо.

Стримуйте домашніх тварин від шаленої поведінки

Якщо ваш пес зіпреться брудними лапами на світлу сукню гості і залишить пляму, а кіт накинеться на тарілку з чиїмось частуванням чи подряпає чужу дитину, це може серйозно зіпсувати всім настрій. Тому постарайтесь зробити все, щоби уникнути подібних ситуацій. Наприклад, залиште домашнього улюбленця у місці, де йому буде комфортно, і навідуйтесь до нього час від часу. А з з гостями знайомте, тільки якщо він вміє спокійно реагувати на такі ситуації. Також напередодні вечірки запитайте, чи нема у когось із гостей алергії. Якщо так, то не випускайте тварину, поки всі не підуть.

Не починайте прибирання, поки гості ще не пішли

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Миття посуду чи розбирання декору можуть сигналізувати гостям про те, що ви не бажаєте їх більше бачити у себе вдома, що досить грубо. Тому зносити тарілки чи бокали у мийку – це припустима поведінка, а от миття посуду – це вже занадто. Ваша увага має бути зосереджена на спілкуванні, а не на хатніх справах. Втім, якщо гості справді засиділись, їм можна показати, що вечірка скінчилась, певними справами, які вказують на це. Але не знімайте скатертину зі столу, прямо перед людьми, що за ним сидять, і не запускайте цикл прання. Придумайте щось більш делікатне.

Не влаштовуйте сімейних сцен

Одна з найбільш неприємних ситуацій, в яку можна в принципі потрапити, це стати свідком сварки партнерів чи батьків з дітьми. Тому подібних ситуацій, коли у вас гості, потрібно ретельно уникати. Не чіпляйтесь до свого партнера, не критикуйте дітей, не жартуйте токсичні жарти одне про одного. Стосунки з’ясуєте, коли гості вже підуть.