Українці в обміні валюти в банках та обмінних пунктах зіткнулися з неочікуваними складнощами. Так, заклади посилили вимоги до стану банкнот. Відтепер вони часто відмовляються приймати купюри з незначною потертістю, надписами та печатками, операції з якими без проблем здійснювали раніше. Натомість такі банкноти пропонують здавати з дисконтом у 10-15%, що раніше практикувалося тільки з дуже пошкодженими грішми.

Як йдеться у роз’ясненні НБУ, якщо є сумніви, чи справжня купюра, банк може відправити її на безкоштовну експертизу до НБУ. Така можливість має будь-який банк. Якщо банкнота фальшива, її українцю не повернуть.

Купюри з плямами, ушкодженнями мають приймати на інкасо. Тобто банк або фінансова установа (обмінник) бере валюту та відправляє її до іноземного банку для обміну. Процедура інкасо коштує близько 10-30% від номіналу. Тобто, якщо віддати 100 доларів, то повернути можна буде всього 70 доларів.

Що робити, якщо відмовилися брати долари

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Зверніться до кількох обмінників та банківських кас. За правилами касир має право самостійно приймати рішення, чи купюра відповідає правилам прийому банкнот чи ні. Тому в одному обмінники вам можуть відмовити, а в іншому – обміняти купюру.

Якщо в обмінниках та касах купюру не приймають, спробуйте використати її у валютних терміналах та банкоматах з функцією поповнення готівкою. Якщо ж це не допоможе, використовуйте послугу інкасо. Будь-який банк за комісію обміняє банкноту. Щоправда, ця процедура може тривати тривалий час.