Навесні всі українці чекають контрнаступу ЗСУ. Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов свого часу заявляв, що він має відбутися навесні, а травень вже добігає кінця.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю BBC-Eurovision News пояснив, чому ЗСУ не спішать атакувати російської позиції та звільняти окуповані Росією території. За його словами – поспіх може призвести до значних жертв з українського боку. Також Україна чекає чергову порцію міжнародної допомоги у вигляді зброї.

“Ми готові до контрнаступу… Морально готові. З точки зору мотивації, наші військові готові. З точки зору комплектації бригад, ми готові. З точки зору техніки, не все ще дійшло”, – сказав глава держави.

Зеленський пояснив, що додаткова військова допомога здатна посилити контрнаступ та захистити наших людей. “Ми очікуємо відповідну броньовану техніку, вона заходить частинами. Але з тією кількістю можна іти вперед, і можна, мені здається, мати успіх. Але ми будемо втрачати дуже багато людей. Я вважаю, що це неможливо. Тому потрібно дочекатись”, – сказав президент.

Що стосується якихось конкретних дат контрнаступу, то Володимир Зеленський пояснив, що не буде “готувати ворога” та розкривати подробиці.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Єдине, у чому він запевнив – Україна буде робити все, “щоб ворог побіг”.

“У нас багато різних кроків. Я думаю, що ми досягнемо відповідного результату. Але сказати, що одразу після цього контрнаступу буде повністю відновлено суверенітет України, я поки що не можу, тому що це війна”, – резюмував президент України.