Виявляється, що такий популярний напій, як каву, можна пити далеко не з усіма продуктами. І якщо ви не хочете нашкодити своєму здоров’ю, варто запам’ятати такі правила.

Продукти, багаті на кальцій

Не варто поєднувати каву з молочними продуктами, хоча багато хто так робить. Особливо важливе це правило для літніх людей. З кожним горнятком цього ароматного напою з вашого організму виводиться 2-3 мг кальцію за добової норми в 1000 мг. А тому лікарі рекомендують випивати не більше 3 чашок кави на день, щоб уникнути ламкості кісток. А якщо ви хочете з’їсти на сніданок бутерброд із сиром, краще зачекайте годину після того, як випили каву.

Варто зазначити, що на засвоєння кальцію жодним чином не впливає кава без кофеїну. Тому її ви можете поєднувати з молоком чи сиром (як домашнім, так і твердим).

Продукти, які містять багато цинку

Це правило однаково працює як для звичайної кави, так і для напою, який не містить кофеїн. Річ у тім, що в цьому разі цинк не засвоюється людським організмом. А це може спричинити ряд проблем: запалення на шкірі, розлади шлунка тощо. А тому не варто пити каву відразу після того, як поїли горох, боби, устриці, м’ясо птиці чи червоне м’ясо.

Рослинні джерела заліза

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Це правило особливо важливе для вегетаріанців та веганів, які полюбляють цей ароматний напій. В каві є поліфеноли. Це сполуки, які зв’язуються саме з негемовим залізом (що міститься в рослинах) та погіршують його засвоювання організмом. А тому не варто запивати цим напоєм горох, страви з квасолі, соєві продукти, нут та сочевицю.

Алкоголь

Люди часто додають до чашки кави алкоголь, адже вважають, що так вони отримують більше енергії. Але така думка оманлива. Адже ви забуваєте про інтоксикацію та про перевантаження печінки, які погано впливають на здоров’я.