Темпи російського наступу знизилися, порівняно з попередніми тижнями. Наразі ЗСУ мають можливість відновити ініціативу на фронті. Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW) за 15 березня.

Також наводиться заява спікера Об’єднаного прес-центру Сил оборони Таврійського спрямування Олексія Дмитрашковського, який заявив, що кількість наземних атак РФ на добу поменшала з 90-100 до 20-30. Дмитрашковський пояснив, що окупанти втратили наступальний потенціал через значні втрати живої сили і техніки.

“Російський наступ у Луганській області наближається до кульмінації, якщо вже не досяг її, незважаючи на те, що Москва перекинула на лінію Сватово-Кременна більшість підрозділів у складі щонайменше трьох дивізій”, – йдеться у звіті.

В ISW вказують, що протягом останнього тижня росіяни досягли лише мінімальних тактичних успіхів у Луганській області. Водночас українцям вдалося провести контратаки та повернути деякі території у регіоні.

Фахівці також наголошують, що останні кілька днів фіксується помітне зменшення кількості атак у Бахмуті і навколо нього.

“Засновник ПВК Вагнер Євген Пригожин нещодавно поскаржився, що через брак боєприпасів та важких боїв довелося розширити оточення міста”, – зазначили в Інституті вивчення війни.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Аналітики припускають, що наступ російських окупантів на Бахмут дедалі більше наближається до кульмінації.

“Росіяни не ведуть активних чи успішних наступальних операцій на інших ділянках фронту, і оскільки темпи сповільнюються, то українські сили мають більше можливостей відновити ініціативу”, – додали у звіті.