У суспільстві прийнято вважати, що блефаропластика – це операція, на яку жінки зважуються виключно з естетичних міркувань. Проте насправді для її проведення можуть бути серйозні медичні показання, такі як птоз, заворот чи виворіт повіки, утворення гриж тощо.

Міф №1: блефаропластика – це естетична жіноча операція, яку проводять після 40 років

Блефаропластику роблять, як жінкам, так і чоловікам різного віку за наявності медичних і естетичних показань. Серед медичних показань це:

 • птоз, тобто опущення верхньої повіки, яке суттєво обмежує периферійний зір;
 • недорозвиненість м’язів, які відповідають за підняття верхньої повіки;
 • жирова грижа верхньої або нижньої повіки;
 • колобома – розщеплення повіки;
 • заворот або виворіт повіки.

Серед естетичних показань це:

 • асиметричний розріз очей;
 • опущення куточків очей;
 • нависання шкіри верхніх і/ або нижніх повік;
 • жирові мішки (набряки) під очима;
 • епікантус, або так звана монголоїдна складка – вертикальна складка над внутрішнім кутиком ока, яка прикриває слізне м’ясце.

Якщо у тридцятирічного пацієнта навислі повіки або колобома, не потрібно очікувати певного віку. Навислі повіки та колобома, які завдають дискомфорту і погіршують якість життя, – прямі покази до проведення блефаропластики.

Міф №2: після проведення блефаропластики “падає” зір

Блефаропластика не передбачає втручання в очне яблуко, де розташовані зорові нерви, сітківка, кришталик та інші структури ока, що відповідають за якість зору. Операція проводиться в анатомічно віддалених зонах. На верхній повіці – у складці шкіри, на нижній – по лінії росту вій на слизовій. Хірург видаляє зайвий жир, який накопичився у жирових мішках, надлишок тканин, перерозподіляє жир, укріплює м’язи тощо.

Після блефаропластики чіткість зору може погіршитися через післяопераційний набряк. Але за кілька тижнів зір відновлюється.

Міф №3: після блефаропластики завжди виникають важкі ускладнення

Блефаропластика – це хірургічна операція, яка, як і видалення зуба мудрості або апендициту, передбачає певні ускладнення. Зокрема:

 • появу синців;
 • порушення сльозовиділення;
 • розходження країв рани;
 • незмикання повік;
 • двоїння в очах;
 • виникнення рубців;
 • опущення зовнішніх кутиків очей;
 • розвиток запального процесу через приєднання інфекції.

Деякі ускладнення такі, як, наприклад, поява синців, рубців чи двоїння в очах є нормальним явищем і мають тимчасовий характер. Деякі, як, наприклад, незмикання повік чи порушення сльозовиділення потребують подальшої корекції. Але, якщо операцію проводить компетентний хірург-офтальмолог, важких ускладнень реально уникнути.

Тому, обираючи лікаря, звертайте увагу на його досвід роботи, реальні відгуки пацієнтів, уміння будувати діалог: слухати та відповідати на питання. Лікар не повинен вас лякати, але й не повинен замовчувати теоретично можливі наслідки.

Міф №4: після блефаропластики шкіра повік старіє швидше

За пружність і еластичність шкіри відповідають колагенові та еластинові волокна. З віком, організм виробляє менше білків. Щороку – приблизно на 1%. Згідно з науковими дослідженнями, за перші п’ять років менопаузи об’єм колагену зменшується приблизно на 30%. Через це повіки нависають. Звідси – міф про те, що блефаропластику роблять після 40 років.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Також треба враховувати, що наші очні яблука оточені підшкірно-жировою клітковиною, або гіподермою, яка захищає очі від пошкоджень. Гіподерма знаходиться в спеціальних мішечках-мембранах. Коли шкіра втрачає пружність та еластичність, розтягується, нависає, мішечки-мембрани стискаються, і жир, який міститься всередині, витікає. Так формуються жирові грижі під очима.

Під час проведення блефаропластики хірург видаляє зайву шкіру та жир. Шкіра контрольовано травмується, а таким чином організм запускає регенераційні процеси. Регенерація передбачає відновлення клітин, посилене вироблення колагену та еластину, гіалуронової кислоти, амінокислот. Таким чином шкіра омолоджується, а не старіє. Якщо ви плануєте зробити блефаропластику за медичними показаннями, омолодження буде приємним бонусом.

Міф №5: якщо зробити кругову блефаропластику, очі не заплющуватимуться

Колова блефаропластика – це поєднання верхньої та нижньої блефаропластик під час одного хірургічного втручання. Якщо у пацієнтки на нижній повіці є грижа, а на верхній – нависання тканин, кругова блефаропластика дозволяє вирішити обидві проблеми одночасно. Якщо присутнє лише нависання верхніх повік, проводиться верхня блефаропластика (анкерна). Якщо лише грижа на нижній повіці – нижня блефаропластика (субліциарна).

Під час операції компетентний хірург видаляє зайву шкіру/ жир чи перерозподіляє його таким чином, щоб очі нормально розплющувалися і заплющувалися. Протягом кількох тижнів пацієнт може відчувати натягнутість, яка згодом, коли зникнуть післяопераційні набряки, мине.

Некомпетентний хірург може видалити забагато шкіри під час проведення верхньої блефаропластики, і тоді очі не заплющуватимуться. Тому річ не в тому, в скількох місцях одночасно проводиться операція, а наскільки грамотно і ким.