У ході бойових дій свого житла втратили тисячі українців, і далеко не всі мають достатньо коштів, щоб відновити, побудувати заново або придбати новий будинок чи квартиру.

У зв’язку з цим громадяни очікують підтримки від держави, тим більше, що до роковин широкомасштабного вторгнення нардепи зробили постраждалим від російської агресії громадянам подарунок, прийнявши законопроект 7198. Теоретично, тепер в українців з’явився механізм фінансової компенсації за зруйноване житло, але з ним все не так просто, як може здатися.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Якщо проаналізувати законодавчу ініціативу, то можна помітити, що замість грошей на відновлення чи купівлю нових квадратних метрів громадянам планується видавати якісь сертифікати, які, звісно, не підкріплені нічим, крім ефемерного поняття «гарантії держави».

«Сертифікат – це папірець. За ним не закріплено грошей. Визначене Кабміном державне підприємство має цей папірець конвертувати у гроші. Але гроші видаються у порядку черговості, у міру того, як їх отримуватиме це держпідприємство. Тобто виникне черга на конвертацію сертифікатів. І з огляду на інфляцію, що ви купите за ці гривні у сертифікаті, коли до вас дійде черга – невідомо», — прокоментував новий закон експерт із містобудування Георгій Могильний.