За підсумками 2022 року Україна стала третім за величиною імпортером зброї у світі завдяки військовій допомозі країн Заходу після вторгнення Росії. Про це йдеться у доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), оприлюдненій у понеділок, 13 березня.

Вказано, що з 1991 року до кінця 2021 року Україна імпортувала незначну кількість основних видів озброєнь.

“Завдяки військовій допомозі з боку США та багатьох європейських держав після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року ця країна стала третім найбільшим імпортером основних видів озброєнь у 2022 році (після Катару та Індії) та 14 найбільшим імпортером за 2018-22 роки”, – йдеться у дослідженні.

Зазначається, що за п’ятирічний період на Україну припало 2,0% світового імпорту озброєнь.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Через побоювання, що постачання бойових літаків і ракет далекого радіусу дії можуть призвести до подальшої ескалації війни в Україні, країни НАТО відхилили запити України на них у 2022 році. Водночас вони постачали таке озброєння іншим державам, залученим до конфліктів, зокрема на Близькому Сході та у Південній Азії”, – зазначив Пітер Д. Веземан, старший науковий співробітник програми SIPRI з питань передачі озброєнь.

Так, американський експорт зброї в Україну, який різко зріс після вторгнення РФ, все одно поступається за обсягом поставок зі США до Кувейту, Саудівської Аравії, Катару та Японії. Причина, зазначає SIPRI, у тому, що цим країнам США передають більш передове та дороге озброєння, зокрема бойові літаки та системи ППО. В Україну ж переважно надходило старіше озброєння, у тому числі зі складів Пентагону.