Китаю останнім часом вдалося стати “старшим” партнером у відносинах із Росією. Про це заявив колишній радник із національної оборони президента США Дональда Трампа Джон Болтон, повідомляє Укрінформ.

“Ми спостерігаємо, як Росія дедалі більше підпадає під контроль Китаю. Це – союз, який формує Китай, і Росія в ньому – молодший партнер”, – сказав він.

При цьому Болтон наголосив, що для США такі відносини між Москвою та Пекіном проблематичні.

“Було б добре знайти спосіб відвадити Росію від Китаю”, – зазначив екс-радник Трампа і закликав чинну адміністрацію США відреагувати на постійне зближення Китаю, РФ, Ірану та КНДР.

“Ми сидимо без діла, а китайці, росіяни, Іран, Північна Корея та деякі інші роблять кроки для зближення і багато хто погрожує нам”, – зазначив він.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Болтон також звернув увагу, що Китай може вийти переможцем з війни в Україні, хоч би яким чином вона не завершилася.

“Одним із найбільших переможців війни в Україні є Китай. Якщо перемогу здобуде Росія, захопивши всю Україну, це стане перемогою для союзника Китаю, що посилить і сам Китай. Втім, якщо Росія продовжить грузнути в Україні, це зробить РФ ще більш залежною від Китаю. У такому разі Китай теж виграє”, – резюмував екс-радник Трампа.