Днями самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ “Про призов офіцерів запасу на військову службу”. До армії РБ та прикордонної служби планується призвати 250 офіцерів.  

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко пояснив, чи означає це рішення підготовку до можливого вторгнення до України.

“Ні. Зараз у білоруській армії є гостра нестача штатно-посадових категорій – командир взводу/роти. Наприклад, лише у 11 ОМБр Західного оперативного командування ЗС РБ некомплект молодшого командного складу становить 55 офіцерів. Насамперед, гостра нестача в танкових та механізованих батальйонах, підрозділах РСЗВ, гаубичних дивізіонах тощо. Тобто Лукашенко не готує армію до вторгнення, а вирішує нагальну проблему, притаманну його паперовій армії, у якої на папері – все чудово”, – пояснив він.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Експерт також зазначив, що в певному сенсі, аналогічна проблема зараз є в армії Росії – катастрофічна нестача професійного, якісного офіцерського складу. 

“Це впливає на якість ведення бойових дій на рівні взводу/роти. І доки російські окупаційні війська не можуть вирішити цю проблему, Лукашенко намагається затикати дірки”, – резюмував він.