Зброя у наявності у західних партнерів є, але вони не готові знижувати рівень захищеності своїх країн.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, чому США та інші західні союзники не дають Україні достатньо зброї для деокупації захоплених РФ територій.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

“Справа у тому, що ніхто не хоче нехтувати власною безпекою. На фоні нашої війни усі згадали про власну армію. Ой, а що у нас? От за цим принципом тепер усі європейські країни вимагають гарантії безпеки. Яскравий приклад був із Польщею, коли Німеччина їм пообіцяла замість танків Т-72, які вони передавали нам, танки “Леопард”. А в результаті – Німеччина фактично кинула Польщу. І ці танки потрапили до Греції, а не до Польщі. Тому сьогодні Польща закуповує американські танки “Абрамс”. Але віддала вона понад 200, а отримувати буде по 20 штук кожний квартал. Те ж саме і Словаччина. Вона готова передати винищувачі МіГ-29, але до приходу F-16, які вони купили у США, вони хочуть, щоб хтось гарантував їм, що закриє їхнє небо. Ось у чому проблема”,- пояснив Жданов та додав, що те ж саме і зі Сполученими Штатами.

За його словами, США можуть нам сьогодні передати необхідну кількість техніки, але вони не зможуть розгортати війська для яких ця техніка стоїть на зберіганні. “Вони запускають виробництво зброї. Проблема у тому, що всі злякалися небезпеки і ніхто не хоче знижувати рівень захищеності власної держави”, – резюмував військовий експерт.