Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило нові факти вбивства російськими окупантами українських військовополонених у колонії в Оленівці Донецької області, пише УНН із посиланням на Телеграм-канал ГУР МОУ.

Цитата

“Встановлено деякі обставини навмисного вбивства українських військовополонених в колонії у н. п. Оленівка (Донецька область), в якій перебували українські військовополонені, у т. ч. зі складу полку “Азов”, – ідеться у повідомленні.

Деталі

Як зазначили, допити полонених проводили слідчі так званого “мдб днр”, а також представники пвк “вагнер” та фсб рф. Під час допитів активно використовувалися фізичні тортури та побої.

Такі заходи насамперед були спрямовані не на отримання певної конфіденційної інформації, а на знущання, фізичне приниження, психологічну деморалізацію, щоб зламати морально-психологічниі якості українських військових, повідомили в ГУР.

У разі реалізації зазначеного плану представники фсб планували залучити українських полонених до зйомки у проросійських репортажах. Мета ефіру – показати, як полонені визнають “скоєні ними злочини, звірства проти місцевого населення, відречення бійців від своїх поглядів, а також засудження дій керівництва України”.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

Допити проводилися конвеєрно на регулярній основі, проте вони не мали успіху. Як зазначили в ГУР, українські полонені проявили виключну мужність та незламну силу волі.

Російська сторона не планувала здійснювати обмін військовополоненими та з метою приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців (що могли б служити доказовою базою у Гаазькому суді) умисно знищила полонених.

За наявними даними, мінування місця утримання українських бійців було здійснено бойовиками пвк “вагнер” з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні.