Експрезидент України Леонід Кучма заявив, що російський диктатор Володимир Путін сьогодні хотів би, щоб усе, «як у казці», якось відігралося назад, і щоб «24-го лютого ніби не було».

«Мені здається, що насправді, якщо говорити про емоційну складову, Путін сьогодні хотів би, щоб усе, як у казці, якось відкрутилося, якось відігралося назад. Щоб 24-го лютого ніби не було», — сказав він в інтерв’ю ВВС.

Кучма заявив, що «бліцкриг провалився, причому провалився внаслідок фатального прорахунку Путіна».

«Саме так — це був фатальний прорахунок у злочинних планах, а не якась там невинна „помилка“, про яку говорять ті, хто хоче „зберегти обличчя“ Путіну. Пізно. Не відкрутиш, не збережеш», — сказав він.

За словами Кучми, якщо ж дивитися з більш функціональної точки зору, то диктатор та його найближче оточення зараз хочуть насамперед збереження своєї влади, гарантії того, що РФ фактично залишиться їхньою власністю.

«Для цього треба, щоб не похитнулася основа режиму. Щоб російський обиватель з манією величі отримав свою порцію наркотику, який створює ту саму віртуальну реальність, де він відчуває себе володарем світу і героїчним переможцем», — сказав він.

Колишній президент заявив, що кремлівський режим продаватиме росіянам як «перемогу» все, «що зможе».

«Руйнацію нашої інфраструктури та нашого промислового потенціалу, яку видаватиме за „демілітаризацію“. Судилище над азовцями, яке оголосить тією міфічною „денацифікацією“. Повну окупацію „ЛДНР“, сухопутний коридор у Крим, дніпровську воду», — сказав він.

Кучма зазначив, що якщо підсумувати одним реченням, то Путін хотів знищення української держави, а отримає він її друге народження.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

Саме цим шляхом ми сьогодні йдемо — шляхом утвердження єдиної української нації, яка усвідомила себе і готова битися за власну ідентичність», — сказав він.

Комментучи перемовини з Путіним, Кучма заявив, що вважає правильним їх початок лише у після поразки Росії на полі бою.

«Нещодавно міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сформулював нашу позицію цілком чітко: за стіл переговорів ми сядемо лише після поразки Росії на полі бою. Тобто ми будемо обговорювати саме наші умови та наші вимоги, і це правильно. А обговорювати їх можна хоч із ким», — сказав він.