В багатьох з нас є бажання займатись спортом, зокрема ходити на пробіжки, але біль у боці є одним з тих факторів, які нас зупиняють. На щастя, є конкретні дії, якими ви можете мінімізувати можливість неприємних вражень від пробіжки.

Тож чому виникає біль у боці та як з нею боротись – читайте у нашому матеріалі Styler нижче.

Причини болю в боці

Як пише HealthLine, біль в боці під час бігу відчувало хоч раз у житті близько 70% людей.

Лікарі припускають, що коли ми починаємо бігти, наше серцебиття прискорюється, тому кров починає набагато швидше циркулювати тілом.

Природними фільтрами для крові є печінка та селезінка, вони фільтрують нашу кров від усіляких токсинів. Тож ці наші фільтри під час бігу отримують більше роботи – чим інтенсивніше ми біжимо, тим більше крові вони фільтрують.

Коли кількість цієї крові стає завеликою для фільтрації, кров не перестає надходити, і в результаті розширює наші органи до захисних стінок, які огортають наші органи. Ці стінки мають велику кількість нервових закінчень, таким чином тіло нас попереджає про аварійну ситуацію.

Ще одне з пояснень, пише The Conversation, полягає в тому, що під час бігу біль виникає через те, що вага таких органів, як шлунок, селезінка та печінка, тягне за зв’язки, які з’єднують їх із діафрагмою. Можливо, поштовхи органів під час бігу напружують ці зв’язки, що призводить до болю.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

Чи треба зупинятися, якщо заболіло?

Коли ви відчули різкий біль, треба поволі збавляти темп та рухатись в більш спокійно. Якщо це не допомагає, зупиніться та перепочиньте.

Відразу зупинятися теж не слід, адже будь-які різкі перепади шкідливі для організму.