До опалювального сезону залишилося декілька місяців і українців вже почали загартовувати до найскладнішої, за всі роки незалежності, зими.

У перервах між самогубними атаками на Луганщині та тактичними поразками на Херсонщині, російська дика орда завдає ракетні удари по критичній інфраструктурі України, намагаючись ще більше погіршити життя українців. Від цих дій вже вщент зруйновані теплоелектроцентралі кількох міст: Кременчука, Охтирки та частково Чернігова. Наші можновладці рекомендують співвітчизникам заздалегідь готуватися до зими, попереджаючи, що вона буде вкрай складною.

“Очевидно, що ця зима буде надскладною. Вважаємо, що оптимальна температура в оселі має коливатися в межах 18-20 градусів, але в жодному разі не нижче 16 градусів. Як в ощадливих країнах розвинутої Європи. Як ми переживемо цю зиму, залежить від кожного із нас. Готуватися до холодів варто саме зараз”, – зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Згідно з останніми даними Мінрегіону, окрім знищених ТЕЦ у Кременчуці, Охтирці та Чернігові, діями рашистів пошкоджена 331 котельня, що також може ускладнити проходження опалювального сезону.

У свою чергу, за словами заступника міністра енергетики Миколи Колесника, нині на рівні уряду обговорюють різні сценарії проходження цієї зими, зокрема й так звані “важкі”.

Окрім утримання температурного режиму, є ще питання наявності газу для сталого проходження холодного періоду, бо зараз у наших сховищах знаходиться приблизно 10 мільярдів кубометрів газу, а потрібно майже удвічі більше.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

“Україні потрібно накопичити до опалювального сезону 19 мільярдів кубометрів газу – це позиція українського уряду, він хоче створити такий запас газу, щоб підстрахуватися на різні варіанти взимку. Я просив, щоб уряд США долучився до допомоги Україні в плані фінансування закупівлі цих обсягів газу”, – повідомив голова НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

Забезпечення такого обсягу блакитного палива в підземних сховищах потребує значних витрат – близько 8 млрд доларів. Враховуючи щомісячний дефіцит бюджету у 5 мільярдів, це дуже великі гроші. Тому “Нафтогаз” і шукає інші джерела фінансування.

Зважаючи на всю цю ситуацію, можуть виникнути побоювання, щодо проходження цієї зими. Тому варто розібратися, як українці власноруч можуть забезпечити собі тепло в оселі, та скільки це коштуватиме.